TUESDAY
BASEBALL
EASTERN MINNESOTA ATHLETIC
• Liberty Classical 16, United Christian 4
METRO WEST
• Bl. Jefferson 13, Benilde-St. Margaret's 1
• Chanhassen 11, Cooper 5
• St. Louis Park 5, Chaska 1
MCAA
• Legacy Christian 16, North Lakes 2
• Lester Prairie 13, West Lutheran 6
• PACT 6, Spectrum 5
MINNESOTA RIVER
• Southwest Christian 16, Mayer Lutheran 3
MISSISSIPPI 8
• Big Lake 7, Monticello 4
• Chisago Lakes 10, North Branch 1
• Princeton 10, Becker 7
• St. Francis 18, Cambridge-Isanti 3
NORTHWEST SUBURBAN
• Andover 13, Elk River 7
• Blaine 5, Armstrong 3
• Maple Grove 7, Centennial 6
• Osseo 13, Coon Rapids 4
• Rogers 10, Park Center 0
• Spring Lake Park 10, Anoka 4
SOUTH SUBURBAN
• Shakopee 6, Rosemount 4
WRIGHT COUNTY
• Glencoe-SL 12, Howard Lake-W-Winsted 4
• Hutchinson 9, Delano 1
• Litchfield 6, Annandale 2
• Mound Westonka 8, Orono 7
• New Prague 12, Jordan 7
• Waconia 19, Holy Family 9
• Watertown-Mayer 8, Dassel-Cokato 0
METROPOLITAN AREA
• Northfield 10, Faribault 0
• Red Wing 6, Rochester Mayo 3
• Trinity 10, Chesterton Academy 5
GOLF • BOYS
MISSISSIPPI 8
At Chisago Lakes G.C.
• Princeton 311, Big Lake 330, Monticello 337, Cambridge-Isanti 349, Becker 350, Chisago Lakes 354, St. Francis 383, North Branch 395. Medalist (par 72): Lucas Ostlund, Princeton, 72.
METROPOLITAN AREA
At StoneRidge G.C.
• Minnetonka 286, Eastview and Lakeville North 297, White Bear Lake 306, St. Thomas Academy 312, Chanhassen 315, East Ridge 317, Woodbury 325, Stillwater 326, Park of Cottage Grove 333, Cretin-Derham Hall 336, Eagan 340, Mounds View 347. Medalist (par 72): Ian Meyer, Minnetonka, 68.
GOLF • GIRLS
NORTHWEST SUBURBAN
At Bunker Hills East G.C.
• Coon Rapids 216, Anoka 236. Medalist (par 36): Kate Garbow, Coon Rapids, 43.
SUBURBAN EAST
At Highland National G.C.
• Stillwater 176, East Ridge 178, Forest Lake and Roseville 183, Woodbury 187, Mounds View 196, White Bear Lake 198, Park of Cottage Grove 200, Cretin-Derham Hall 240, Irondale 247. Medalist (par 36): Olivia Salonek, Roseville, 38.
LACROSSE • BOYS
LAKE
• Edina 15, Hopkins 2
• Minnetonka 9, Buffalo 3
• St. Michael-Albertville 19, Wayzata 12
METRO WEST
• Benilde-St. Margaret's 12, Bl. Kennedy 2
MISSISSIPPI 8
• Chisago Lakes 30, Big Lake 0
SOUTH SUBURBAN
• Eastview 6, Farmington 4
• Lakeville South 20, Apple Valley 2
• Prior Lake 11, Shakopee 10, OT
• Rosemount 6, Lakeville North 5
METROPOLITAN AREA
• Chanhassen 9, Elk River/Zimmerman 6
LACROSSE • GIRLS
LAKE
• Edina 18, Hopkins 2
• Wayzata 11, St. Michael-Albertville 6
SOUTH SUBURBAN
• Eastview 6, Farmington 4
• Prior Lake 25, Shakopee 6
• Rosemount 19, Lakeville North 4
METROPOLITAN AREA
• Hutchinson 23, Rocori 0
• White Bear Lake 20, Bloomington Kennedy 4
SOFTBALL
LAKE
• Hopkins 9, Buffalo 6
METRO WEST
• Bl. Jefferson 8, Benilde-St. Margaret's 7
• Chaska 12, St. Louis Park 2
MINNESOTA RIVER
• Belle Plaine 9, Sibley East 3
• LeSueur-Henderson 14-11, Tri-City United 1-1
• Mayer Lutheran 15, Southwest Christian 1
MISSISSIPPI 8
• Becker 14, Princeton 1
• Big Lake 4, Monticello 2
• Cambridge-Isanti 12, St. Francis 3
• Chisago Lakes 3, North Branch 0
NORTHWEST SUBURBAN
• Blaine 12, Armstrong 2
• Elk River 10, Andover 0
• Rogers 13, Park Center 0
SOUTH SUBURBAN
• Eastview 5, Farmington 0
• Lakeville North 20, Apple Valley 0
• Rosemount 7, Eagan 1
• Shakopee 17, Burnsville 6
SUBURBAN EAST
• Woodbury 11, Roseville 1
WRIGHT COUNTY
• Annandale 10, Litchfield 1
• Dassel-Cokato 19, Watertown-Mayer 4
• Glencoe-SL 11, Howard Lake-W-Winsted 1
• Holy Family 6, Waconia 5
• Hutchinson 16, Delano 12
• New Prague 14, Jordan 7
• Orono 23, Mound Westonka 2
• Rockford 13, New London-Spicer 0
METROPOLITAN AREA
• Northfield 16, Faribault 0
• Rochester Mayo 15, Red Wing 1
TENNIS • BOYS
LAKE
• Minnetonka 7, Buffalo 0
METRO WEST
• St. Louis Park 5, Bloomington Jefferson 2
MISSISSIPPI 8
• North Branch 7, Big Lake 0
NORTHWEST SUBURBAN
• Centennial 7, Park Center 0
• Maple Grove 7, Armstrong 0
SUBURBAN EAST
• Irondale 4, Cretin-Derham Hall 3
• Stillwater 6, White Bear Lake 1
WRIGHT COUNTY
• Delano 7, Waconia 0
METROPOLITAN AREA
• Edina 7, Benilde-St. Margaret's 0
MINNESOTA
• Alexandria 7, Willmar 0
TRACK & FIELD • BOYS
NORTHWEST SUBURBAN
• Coon Rapids 81, Centennial 61
WRIGHT COUNTY
• Annandale 125, New London-Spicer 55, Dassel-Cokato 53, Watertown-Mayer 24
TRACK & FIELD • GIRLS
NORTHWEST SUBURBAN
• Centennial 102, Coon Rapids 40
WRIGHT COUNTY
• New London-Spicer 81, Annandale 63, Watertown-Mayer 56, Dassel-Cokato 55