ADAPTED SOFTBALL


CI DIVISION


• Osseo/Park Center/Maple Grove 19, Anoka-Hennepin 0


BASEBALL

LAKE


• Eden Prairie 4, Minnetonka 1


• Hopkins 12, Buffalo 9


• Wayzata 7, St. Michael-Albertville 0


MCAA


• Eagle Ridge/United Christian 13, Legacy Christian 1


• West Lutheran 10, PACT 0


METRO EAST


• Hill-Murray 13, South St. Paul 2


• Mahtomedi 5, Two Rivers 1


• North St. Paul 11, Hastings 0


• St. Thomas Academy 6, Tartan 5


SOUTH SUBURBAN

• Apple Valley 6, Rosemount 2


• Farmington 9, Lakeville South 8


• Lakeville North 7, Eastview 2


• Prior Lake 4, Eagan 2


SUBURBAN EAST


• Cretin-Derham Hall 3, Forest Lake 3, 13 inn.


• East Ridge 10, White Bear Lake 0


• Irondale 6, Park of Cottage Grove 0


• Stillwater 9, Mounds View 3


• Woodbury 13, Roseville 2


METROPOLITAN AREA


• DeLaSalle 12, Blake 7


• Holy Family 12, Providence Academy 10


MINNESOTA


• Duluth Denfeld 6, Grand Rapids 2


• Rock Ridge 13, Greenway/Nashwauk-Keewatin 2


GOLF • BOYS


TRI-METRO


At Columbia G.C.


• St. Anthony 165, DeLaSalle 186. Medalist (par 35): Tommy Joseph, St. Anthony, 36.


GOLF • GIRLS


METRO WEST


At Dwan G.C.


• Orono 168, Chaska 182, Waconia 188, Benilde-St. Margaret's 190, New Prague 193, Bloomington Jefferson and Chanhassen 204, St. Louis Park 212. Medalist (par 35): Joey Koth, Chaska, 36.


SOFTBALL

METRO EAST


• Hill-Murray 5, Two Rivers 2


NORTHWEST SUBURBAN


• Coon Rapids 11, Totino-Grace 8


SKYLINE


• Maranatha 12, St. Croix Prep 2


• St. Agnes 15, St. Croix Lutheran 0


SOUTH SUBURBAN


• Eagan 11, Apple Valley 1


• Eastview 11, Burnsville 4


• Farmington 6, Shakopee 4


• Rosemount 11, Prior Lake 1


SUBURBAN EAST


• Cretin-Derham Hall 12, Forest Lake 2


• East Ridge 10, White Bear Lake 0


• Mounds View 4, Irondale 3


• Park of Cottage Grove 8, Woodbury 1


• Stillwater 7, Roseville 0


METROPOLITAN AREA


• Anoka 11, Cambridge-Isanti 6


• St. Paul Harding 9, Mpls. Edison 8


MINNESOTA


• Duluth East 2, Northwestern (Wis.) 1


• Esko 20, Moose Lake/Willow River 6 


• Esko 14, Two Harbors 0


• Two Harbors 20, Moose Lake/Willow River 6 


TENNIS • BOYS


METROPOLITAN AREA


• Bloom. Jefferson 7, Minnehaha Academy 0


TUESDAY


TENNIS • BOYS


METROPOLITAN AREA


• Richfield 4, St. Paul Johnson 3