FIRST FOUR

At Dayton, Ohio

TUESDAY

Mount St. Mary’s (19-15) vs. New Orleans (20-11), 5:40 pm

Kansas State (20-13) vs. Wake Forest (19-13), 8:10 pm

WEDNESDAY

N.C. Central (25-8) vs. UC Davis (22-12), 5:40 pm

Providence (20-12) vs. Southern Cal (24-9), 8:10 pm

 

SOUTH REGIONAL

THURSDAY • FIRST ROUND

At Milwaukee

Butler (23-8) vs. Winthrop (26-6), 12:30 pm

Gophers (24-9) vs. Middle Tennessee (30-4), 3 pm

FRIDAY • FIRST ROUND

At Greenville, S.C.

Arkansas (25-9) vs. Seton Hall (21-11), 12:30 pm

North Carolina (27-7) vs. Texas Southern (23-11), 3 pm

At Indianapolis

Dayton (24-7) vs. Wichita State (30-4), 6:10 pm

Kentucky (29-5) vs. Northern Kentucky (24-10), 8:40 pm

At Sacramento, Calif.

Cincinnati (29-5) vs. Kansas State-Wake Forest winner, 6:27 pm

UCLA (29-4) vs. Kent State (22-13), 8:57 pm

SATURDAY • SECOND ROUND

At Milwaukee

Butler/Winthrop winner vs. Gophers/Middle Tennessee winner

SUNDAY • SECOND ROUND

At Greenville, S.C.

North Carolina-Texas Southern winner vs. Arkansas-Seton Hall winner

At Indianapolis

Kentucky-Northern Kentucky winner vs. Dayton-Wichita State winner

At Sacramento, Calif.

UCLA-Kent State winner vs. Cincinnati--Kansas State-Wake Forest winner

REGIONAL SEMIFINALS

March 24 • Memphis

Second round winners, TBA

REGIONAL FINAL

March 26 • Memphis

Semifinal winners, TBA

 

EAST REGIONAL

THURSDAY • FIRST ROUND

At Buffalo, N.Y.

Villanova (31-3) vs. Mount St. Mary’s-New Orleans winner, 6:10 pm

Wisconsin (25-9) vs. Virginia Tech (22-10), 8:40 pm

At Orlando, Fla.

Virginia (22-10) vs. UNC Wilmington (29-5), 11:40 am

Florida (24-8) vs. ETSU (27-7), 2:10 pm

FRIDAY • FIRST ROUND

At Greenville, S.C.

Duke (27-8) vs. Troy (22-14), 6:20 pm

South Carolina (22-10) vs. Marquette (19-12), 8:50 pm

At Tulsa, Okla.

Baylor (25-7) vs. New Mexico State (28-5), 11:40 am

SMU (29-4) vs. Providence-Southern Cal winner, 2:10 pm

SATURDAY • SECOND ROUND

At Buffalo, N.Y.

Villanova-Mount St. Mary’s/New Orleans winner vs. Wisconsin/Virginia Tech winner

At Orlando, Fla.

Florida-ETSU winner vs. Virginia-UNC Wilmington winner

SUNDAY • SECOND ROUND

At Greenville, S.C.

Duke/Troy winner vs. South Carolina/Marquette winner

At Tulsa, Okla.

Baylor/New Mexico State winner vs. SMU-Providence/Southern Cal winner

REGIONAL SEMIFINALS

March 24 • New York

Second-round winners, TBA

REGIONAL FINAL

March 26 • New York

Semifinal winners, TBA

 

MIDWEST REGIONAL

THURSDAY • FIRST ROUND

At Milwaukee

Purdue (25-7) vs. Vermont (29-5), 6:27 pm

Iowa State (23-10) vs. Nevada (28-6), 8:57 pm

FRIDAY • FIRST ROUND

At Indianapolis

Michigan (24-11) vs. Oklahoma State (20-12), 11:15 am

Louisville (24-8) vs. Jacksonville State (20-14), 1:45 pm

At Tulsa, Okla.

Kansas (28-4) vs. N.C. Central-UC Davis winner, 5:50 pm

Miami (21-11) vs. Michigan State (19-14), 8:20 pm

At Sacramento, Calif.

Oregon (29-5) vs. Iona (22-12), 1 pm

Creighton (25-9) vs. Rhode Island (24-9), 3:30 pm

SATURDAY • SECOND ROUND

At Milwaukee

Purdue-Vermont winner vs. Iowa State-Nevada winner

SUNDAY • SECOND ROUND

At Indianapolis

Louisville-Jacksonville State winner vs. Michigan-Oklahoma State winner

At Tulsa, Okla.

Kansas-N.C. Central/UC Davis winner vs. Miami-Michigan State winner

At Sacramento, Calif.

Oregon-Iona winner vs. Creighton-Rhode Island winner

REGIONAL SEMIFINALS

March 23 • Kansas City, Mo.

Second round winners, TBA

REGIONAL FINAL

March 25 • Kansas City, Mo.

Semifinal winners, TBA

 

WEST REGIONAL

THURSDAY • FIRST ROUND

At Buffalo, N.Y.

Notre Dame (25-9) vs. Princeton (23-6), 11:15 am

West Virginia (26-8) vs. Bucknell (26-8), 1:45 pm

At Orlando, Fla.

Maryland (24-8) vs. Xavier (21-13), 5:50 pm

Florida State (25-8) vs. Florida Gulf Coast (26-7), 8:20 pm

At Salt Lake City

Gonzaga (32-1) vs. South Dakota State (18-16), 1 pm

Northwestern (23-11) vs. Vanderbilt (19-15), 3:30 pm

Saint Mary’s (28-4) vs. VCU (26-8), 6:20 pm

Arizona (30-4) vs. North Dakota (22-9), 8:50 pm

SATURDAY • SECOND ROUND

At Buffalo, N.Y.

West Virginia-Bucknell winner vs. Notre Dame-Princeton winner

At Orlando, Fla.

Florida State-Florida Gulf Coast winner vs. Maryland-Xavier winner

At Salt Lake City

Gonzaga-South Dakota State winner vs. Northwestern-Vanderbilt winner

Arizona-North Dakota winner vs. Saint Mary’s-VCU winner

REGIONAL SEMIFINALS

March 23 • San Jose, Calif.

Second round winners, TBA

REGIONAL FINAL

March 23 • San Jose, Calif.

Semifinal winners, TBA

 

FINAL FOUR

At Glendale, Ariz.

April 1 • Semifinals

East champion vs. West champion

South champion vs. Midwest champion

April 3 • Championship

Semifinal winners, TBA