Centennial 56, Osseo 54

Champlin Park 105, Robbinsdale Cooper 48

Maple Grove 84, Irondale 69

Wayzata 79, Park Center 53

Andover 69, Anoka 54

Cambridge-Isanti 52, Forest Lake 51

Duluth East 60, Blaine 53

St. Francis 92, Coon Rapids 62

Columbia Heights 90, Totino-Grace 77

DeLaSalle 76, St. Paul Como Park 50

Fridley 69, St. Anthony 51

Minneapolis Henry 73, Spring Lake Park 38

Concordia Academy 67, St. Agnes 48

Minneapolis Roosevelt 84, St. Paul Prep 33

Minnehaha Academy 85, FAIR School 48

New Life Academy 45, Trinity 35

St. Croix Lutheran 71, Great River 31

St. Croix Prep 75, St. Paul Humboldt 71

St. Paul Academy 57, Mounds Park Academy 18

St. Paul Washington 69, Prairie Seeds Academy 64

Annandale 68, Milaca 57

Braham 76, Foley 47

Maple Lake 75, Mora 42

Providence Academy 57, Howard Lake-Waverly-Winsted 47

Rockford 80, Brooklyn Center 62

St. Cloud Cathedral 79, Spectrum 42

Watertown-Mayer 69, Minneapolis Edison 38

Eden Valley-Watkins 75, Benson 42

Litchfield 60, St. John's Prep 33

Long Prairie-Grey Eagle 59, Holdingford 35

Melrose 84, Pillager 62

New London-Spicer 69, Minnewaska 63

Paynesville 74, Morris Area/Chokia-Alberta 71

Pierz 76, Staples-Motley 58

Sauk Centre 51, Osakis 17

Barnesville 69, Pelican Rapids 53

Breckenridge 55, Dilworth-Glyndon-Felton 53

Crookston 72, Warroad 50

Crosby-Ironton 56, East Grand Forks 22

Hawley 66, Wadena-Deer Creek 45

Park Rapids 62, Roseau 58

Pequot Lakes 63, Badger-Greenbush-Middle River 57

Perham 54, Frazee 44

Christ's Household of Faith 74, PACT Charter 70

Cristo Rey Jesuit 58, West Lutheran 57

Heritage Christian Academy 79, Community of Peace 39

Legacy Christian 97, Hope Academy 64

Maranatha Christian 96, Christian Life 29

Minneapolis North 118, Math and Science Academy 28

Minnesota Transitions 58, Bethany Academy 38

Southwest Christian (Chaska) 78, Nova Classical Academy 33

Belgrade-Brooten-Elrosa 63, East Central 47

Browerville 75, Menahga 54

Kimball 78, Ogilvie 45

Nevis 54, Verndale 41

Pine River-Backus 55, Bertha-Hewitt 36

Sebeka 57, Parkers Prairie 49

Swanville 85, Onamia 32

Upsala 70, Isle 54

Battle Lake 81, Wheaton/Herman-Norcross 45

Brandon-Evansville 58, Underwood 47

Hillcrest Lutheran 82, Ada-Borup 46

Norman County East/Ulen-Hitterdal 62, New York Mills 61

Ortonville 65, Henning 31

Park Christian (Moorhead) 73, Lake Park-Audubon 44

Waubun 57, Norman County West 32

West Central 67, Hancock 55

Cherry 50, Chisholm 36

Ely 48, Nashwauk-Keewatin 44

Floodwood 70, McGregor 54

Fond du Lac Ojibwe 77, South Ridge 36

Lakeview Christian Academy 85, Carlton 77

Mountain Iron-Buhl 87, Littlefork-Big Falls 41

North Woods 105, Bigfork 41

Wrenshall 47, Cromwell 38

Cass Lake-Bena 82, Blackduck 54

Fosston 55, Kelliher/Northome 36

Kittson County Central 61, Warren-Alvarado-Oslo 55

Mahnomen 63, Walker-Hackensack-Akeley 44

Northern Freeze 62, Red Lake County 48

Red Lake 87, Laporte 45

Stephen-Argyle 65, Fertile-Beltrami 54

Win-E-Mac 82, Climax/Fisher 40

Albany 53, Sartell-St. Stephen 45

Becker 58, Little Falls 44

Chisholm 47, Carlton 44

Dassel-Cokato 54, Mound Westonka 26

Detroit Lakes 66, Moorhead 61

Hill-Murray 70, DeLaSalle 66

Hinckley-Finlayson 62, Wrenshall 42

LeSueur-Henderson 77, Norwood-Young America 25

Littlefork-Big Falls 61, Fond du Lac Ojibwe 24

Maple River 57, Waterville-Elysian-Morristown 48

Milaca 56, Mora 22

Minneapolis Roosevelt 47, Mounds Park Academy 45

Minneapolis Southwest 52, Columbia Heights 39

Mountain Iron-Buhl 75, Proctor 27

Ogilvie 56, McGregor 53

Owatonna 65, Mankato East 35

Pillager 43, Holdingford 40

Rogers 67, North Branch 51

St. Paul Central 69, St. Paul Highland Park 27

St. Paul Como Park 84, St. Paul Johnson 56

St. Peter 62, Mayer Lutheran 39

Staples-Motley 75, New York Mills 54

Two Harbors 68, Duluth Marshall 31

Virginia 51, Mesabi East 48

Wadena-Deer Creek 68, Menahga 59

Caledonia 65, St. Charles 56

Chatfield 67, La Crescent 26

Lake City 59, Winona Cotter 49

Plainview-Elgin-Millville 65, Lewiston-Altura 25

Dover-Eyota 72, Triton 39

Hayfield 73, Zumbrota-Mazeppa 42

Kenyon-Wanamingo 72, Cannon Falls 26

Rochester Lourdes 40, Pine Island 34

Fillmore Central 63, Houston 36

Rushford-Peterson 59, Mabel-Canton 44

Spring Grove 51, Lanesboro 46

Wabasha-Kellogg 54, Kingsland 44

Blooming Prairie 60, Randolph 48

Goodhue 66, LeRoy-Ostrander 18

Lyle/Austin Pacelli 63, Bethlehem Academy 41

Southland 58, Grand Meadow 33

Atwater-Cosmos-Grove City 61, Buffalo Lake-Hector-Stewart 48

Madelia 43, St. Clair 40

Martin Luther 69, Alden-Conger 67

Mountain Lake Area 64, Janesville-Waldorf-Pemberton 49

Sleepy Eye St. Mary's 63, Cleveland 26

Adrian 59, Ellsworth 49

MACCRAY 33, Renville County West 22

Russell-Tyler-Ruthton 69, Hendricks 24

Westbrook-Walnut Grove 52, Murray County Central 51