50 FREESTYLE
Jordan Greenberg, Eden Prairie 21.12
Andrew Trepanier, Lakeville North 21.19
Samuel Schilling, Minnetonka 21.30
Abe Townley, White Bear Lake 21.31
Jack Dahlgren, Chaska/Chan 21.37
Ben Chatwin, Forest Lake 21.57
John Shelstad, Minnetonka 21.63
Henry Skinner, Prior Lake 21.80
Jasper Appleton, Eagan 21.82
Joshua Withers, Eden Prairie 21.84

100 FREESTYLE
Samuel Schilling, Minnetonka 46.02
Jared Baetzold, North St. Paul 46.71
John Shelstad, Minnetonka 46.80
Andrew Trepanier, Lakeville North 46.88
Jack Dahlgren, Chaska/Chan 46.91
Ben Chatwin, Forest Lake 47.02
Jordan Greenberg, Eden Prairie 47.14
Joshua Withers, Eden Prairie 47.24
Abe Townley, White Bear Lake 47.55
Josef Hanson, Minnetonka 47.56

200 FREESTYLE
Samuel Schilling, Minnetonka 1:39.08
Jack Dahlgren, Chaska/Chan 1:41.54
Joshua Withers, Eden Prairie 1:43.40
Max Lezer, St. Michael-Alb. 1:43.89
Josef Hanson, Minnetonka 1:44.10
Thomas Pederson, Minnetonka 1:44.54
Robert Niemann, Stillwater 1:45.26
Ethan Auleciems, Stillwater 1:45.59
Jon Busse, Stillwater 1:45.74
Wyatt Thompson, Forest Lake 1:45.85

500 FREESTYLE
JohnThomas Larson, MN Online 4:26.19
Samuel Schilling, Minnetonka 4:37.09
Alex Poellinger, Centennial 4:41.67
Jack Dahlgren, Chaska/Chan 4:44.61
Jon Busse, Stillwater 4:46.68
Thomas Pederson, Minnetonka 4:48.26
Robert Niemann, Stillwater 4:48.28
Timothy Rizzo, Woodbury 4:48.87
Sean Dwyer, Prior Lake 4:49.14
Austin Pham, Eden Prairie 4:49.96

100 BACKSTROKE
Will Brenton, Orono 51.28
Mitchell Whyte, North St. Paul 52.00
Erik Gessner, Minnetonka 52.14
Samuel Schilling, Minnetonka 52.52
Jon Busse, Stillwater 52.93
Brady Torborg, Lakeville South 53.44
Austin Pham, Eden Prairie 53.47
Jack Dahlgren, Chaska/Chan 54.17
Ryan Auran, Cretin Derham Hall 54.43
John Shelstad, Minnetonka 54.46

100 BREASTSTROKE
Corey Lau, Minnetonka 56.68
Samuel Schilling, Minnetonka 59.31
Hayden Zheng, St. Louis Park 59.55
John Shelstad, Minnetonka 59.56
Sam Pekarek, Eastview 59.64
Ethan Auleciems, Stillwater 59.88
Dolan Craine, Chaska/Chan 1:00.31
Quenton Steffen, Eagan 1:00.32
Soren Dunn, Eden Prairie 1:01.09
Adam Nik, Eden Prairie 1:01.30

100 BUTTERFLY
Joshua Withers, Eden Prairie 49.74
Jack Dahlgren, Chaska/Chan 50.50
Andrew Trepanier, Lakeville North 50.50
Jon Busse, Stillwater 51.35
Mitchell Whyte, North St. Paul 51.62
William Meacham, Red Wing 52.36
Samuel Schilling, Minnetonka 52.38
Andrew Gray, Edina 52.46
Brady Torborg, Lakeville South 52.51
Nate Stone, St. Louis Park 52.57

200 INDIVIDUAL MEDLAY
JohnThomas Larson, MN Online 1:49.41
John Shelstad, Minnetonka 1:54.19
Samuel Schilling, Minnetonka 1:54.63
Jack Dahlgren, Chaska/Chan 1:56.26
Jon Busse, Stillwater 1:56.63
Dolan Craine, Chaska/Chan 1:57.25
Austin Pham, Eden Prairie 1:57.71
Hayden Zheng, St. Louis Park 1:57.99
Joshua Withers, Eden Prairie 1:58.33
Alex Poellinger, Centennial 1:58.67

ONE-METRO DIVING
6 dives
Peter Hegland, Eden Prairie 310.15
Ryan Phillip, Edina 282.05
Ebenezer Ojo, Simley 262.60
Tommy Heil, Eden Prairie 259.95
Mason Zarns, Wayzata 256.70
Charles Greene, Edina 243.35
Stephen Satnik, Rosemount 241.75
Pate Hansen, Eden Prairie 234.55
Joshua Halloran, Simley 233.80
Davis Harrington, Breck/Blake 231.50

11 Dives
Paul Lenz, Prior Lake 403.45
Stephen Ayim, Andover 396.60
Cody Oman, Chisago Lakes 381.70
Riley McNamara, Centennial 352.30
Connal Kullman, Minnetonka 334.75
Alex Koivisto, Chisago Lakes 325.80

200 FREESTYLE RELAY
Minnetonka 1:26.92
Eden Prairie 1:28.00
Breck/Blake 1:29.62
Stillwater 1:29.98
Chaska/Chan 1:30.59
Prior Lake 1:30.85
Elk River 1:31.07
St. Thomas Academy 1:31.12
Mounds View 1:31.36
St. Michael-Albtvl. 1:31.53

200 MEDLEY RELAY
Minnetonka 1:34.07
Eden Prairie 1:36.45
Stillwater 1:37.73
Chaska/Chan 1:39.02
Wayzata 1:39.96
Shakopee 1:39.99
Breck/Blake 1:40.35
Forest Lake 1:40.46
Eagan 1:40.67
Orono 1:40.82

400 FREESTYLE RELAY
Minnetonka 3:09.37
Stillwater 3:15.17
Chaska/Chan 3:15.28
Eden Prairie 3:15.58
Shakopee 3:18.27
Edina 3:18.68
Breck/Blake 3:19.84
Forest Lake 3:20.10
St. Louis Park 3:20.66
St. Thomas Academy 3:20.76