CLASS 4A

Tuesday • Quarterfinals

At Target Center

• Rochester Mayo (23-5) vs. No. 1 seed Hopkins (27-1), 10 am

• No. 5 seed Shakopee (21-8) vs. No. 4 seed White Bear Lake (22-7), noon

• Andover (19-10) vs. No. 2 seed Eastview (28-1), 2 pm

• Centennial (21-8) vs. No. 3 seed St. Michael-Albertville (25-3), 4 pm

Thursday • Semifinals

• At Williams Arena, 6 and 8 pm

Saturday

Third place • Concordia (St. Paul)

• Semifinal losers, 4 pm

Championship • Williams Arena

• Semifinal winners, 8 pm

CLASS 3A

Tuesday • Quarterfinals

At Target Center

• Thief River Falls (26-3) vs. No. 1 seed Orono (28-1), 6 pm

• No. 5 seed Princeton (20-8) vs. No. 4 seed Marshall (27-2), 8 pm

Wednesday • Quarterfinals

At Mariucci Arena

• Richfield (16-10) vs. No. 2 seed Park Center (22-7), 10 am

• Kasson-Mantorville (28-2) vs. No. 3 seed New Prague (24-4), noon

Thursday • Semifinals

• At Williams Arena, noon and 2 pm

Saturday • Finals

Third place • Concordia (St. Paul)

• Semifinal losers, 2 pm

Championship • Williams Arena

• Semifinal winners, 6 pm

CLASS 2A

Wednesday • Quarterfinals

At Mariucci Arena

• Norwood Young America (26-3) vs. No. 1 seed Sauk Centre (29-1), 2 pm

• No. 5 seed Annandale (23-7) vs. No. 4 seed Minnehaha Academy (23-7), 4 pm

• Fairmont (22-6) vs. No. 2 seed Dover-Eyota (28-2), 6 pm

• Roseau (24-6) vs. No. 3 seed Esko (26-4), 8 pm

Friday • Semifinals

• At Williams Arena, 6 pm and 8 pm

Saturday • Finals

Third place • Concordia (St. Paul)

• Semifinal losers, noon

Championship • Williams Arena

• Semifinal winners, 2 pm

CLASS 1A

Thursday • Quarterfinals

At Mariucci Arena

• Stephen-Argyle (23-5) vs. No. 1 seed Maranatha Christian (27-3), 11 am

• No. 5 seed Minneota (27-4) vs. No. 4 seed Browerville (28-1), 1 pm

• Springfield (24-4) vs. No. 2 seed Ada-Borup (29-0), 3 pm

• Lyle/Pacelli (25-3) vs. No. 3 seed Mountain Iron-Buhl (28-2), 5 pm

Friday • Semifinals

• At Williams Arena, noon and 2 pm

Saturday • Finals

Third place • Concordia (St. Paul)

• Semifinal losers, 10 am

Championship • Williams Arena

• Semifinal winners, noon